Kurs frezarki do nawierzchni dróg

2050 zł

FREZARKI DO NAWIERZCHNI DRÓG SAMOJEZDNE KLASA I WSZYSTKIE TYPY

 

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna, nie tylko pod względem kondycji fizycznej pracownika, ale także ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Jest również pracą bardzo odpowiedzialną. Pracujemy maszynami ważącymi kilka lub nawet kilkadziesiąt ton wartymi setki tysięcy złotych, stąd w branży budowlanej można liczyć na dobre wynagrodzenie. Ostatnia pandemia pokazała również, że w tej branży nawet w czasie lockdownu nie ma przestojów, dlatego jeśli lubisz wyzwania, chcesz mieć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie - to jest to praca dla Ciebie.

Ośrodek Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn Budowlanych CLASSIC w Radzyminie to lider szkoleń w okolicach Warszawy. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm w Twojej branży. Posiadamy maszyny takich producentów jak: Caterpillar, Volvo, JCB, Komatsu, New Holland, Liebher. Co miesiąc wypuszczamy po pozytywnym wyniku egzaminu państwowego wielu nowych operatorów maszyn budowlanych.

Cena kursu u nas obejmuje:

- koszty kursu: tj. wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi oraz zajęcia praktyczne,

- serwis kawowy.

Dlaczego kurs na operatora frezarki do nawierzchni dróg?

Frezarki do nawierzchni dróg samojezdne to maszyny zaliczane do grupy maszyn do robót drogowych. Frezarki drogowe są maszynami, które służą do skrawania górnej warstwy drogowej na określoną głębokość w celu jej wyprofilowania. Jest to proces skrawania na zimno, a nawierzchnia po profilowaniu jest równa, ma szorstką teksturę i może być natychmiast oddana w razie potrzeby do ruchu drogowego. Materiał odzyskany przy profilowaniu nawierzchni jest przeznaczony do recyklingu, czyli powtórnego wykorzystania. 

Nowoczesne frezarki do nawierzchni dróg charakteryzują się wysoką dokładnością profilowania nawierzchni. To skomplikowane maszyny z napędami hydraulicznymi i elektronicznymi układami sterującymi, kontrolnymi i wspomagającymi. Powoduje to, że praca maszyną staje się prostsza i bardziej komfortowa.

Operator frezarki do nawierzchni dróg to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie w branży drogowej ze względu na budowę dużej ilości dróg i autostrad, a także ze względu na ich ciągłą konserwację.

Jaki jest cel kursu?

- przygotowanie kursantów do nabycia kwalifikacji do wykonywania zawodu operatora frezarki do nawierzchni dróg w zakresie I klasy uprawnień (jest tylko jedna klasa na wszystkie frezarki),

- przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego, zdawanego przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny.

Jakie kompetencje możemy zdobyć na kursie?

- kurs przygotuje Cię do egzaminu państwowego i do pracy jako pełnoprawnego operatora operatora frezarki do nawierzchni dróg,

- umiejętność obsługi i pracy frezarki do nawierzchni dróg,

- umiejętność współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem budowy przy organizacji robót,

- umiejętność organizacji pracy frezarki do nawierzchni dróg w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych,

- wiedzę w zakresie czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw frezarki do nawierzchni dróg,

- umiejętność kontrolowania jakości wykonywanych prac,

- umiejętność przestrzegania zasad i przepisów bhp i ppoż,

- umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną i technologiczną,

- wiedzę w zakresie nowoczesnego sprzętu budowlanego.

 Jakie są wymagania, aby zapisać się na kurs?

- ukończone 18 lat,

- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne,

- brak przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu operatora,

- nie jest wymagane prawo jazdy.

Miejsce realizacji kursu: Radzymin

Czas trwania kursu:

Klasa I

- zajęcia teoretyczne - 52 godz.

- zajęcia praktyczne - 82 godz.

Program kursu klasy I obejmuje:

- moduł BHP - bezpieczeństwo i higiena pracy,

- moduł użytkowanie i obsługa maszyn roboczych,

- moduł specjalistyczny - budowa, obsługa i technologia robót frezarką do nawierzchni dróg oraz zajęcia praktyczne.

Organizacja kursu:

Wychodząc na wprost potrzebom uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. Kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Pierwszą z nich jest egzamin praktyczny. Część druga to egzamin teoretyczny. Po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym otrzymuje świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia państwowe do wykonywania pracy operatora frezarki do nawierzchni dróg wszystkich typów oraz stosowny wpis w książce operatora.

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

18.05.2024r. godz. 8:00

08.06.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta