Kurs przecinarki do nawierzchni dróg

700 zł

Kurs przecinarki do nawierzchni dróg (1 z 6)

KURS PRZECINARKI DO NAWIERZCHNI DRÓG O NAPĘDZIE SPALINOWYM KLASA III WSZYSTKIE TYPY

 

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna, nie tylko pod względem kondycji fizycznej pracownika, ale także ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Jest również pracą bardzo odpowiedzialną. Pracujemy maszynami ważącymi kilka lub nawet kilkadziesiąt ton wartymi setki tysięcy złotych, stąd w branży budowlanej można liczyć na dobre wynagrodzenie. Ostatnia pandemia pokazała również, że w tej branży nawet w czasie lockdownu nie ma przestojów, dlatego jeśli lubisz wyzwania, chcesz mieć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie - to jest to praca dla Ciebie.

Ośrodek Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn Budowlanych CLASSIC w Radzyminie to lider szkoleń w okolicach Warszawy. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm w Twojej branży. Posiadamy maszyny takich producentów jak: Caterpillar, Volvo, JCB, Komatsu, New Holland, Liebher. Co miesiąc wypuszczamy po pozytywnym wyniku egzaminu państwowego wielu nowych operatorów maszyn budowlanych.

Cena kursu u nas obejmuje:

- koszty kursu: tj. wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi oraz zajęcia praktyczne,

- serwis kawowy.

Dlaczego kurs na operatora przecinarki do nawierzchni dróg?

Przecinarka do nawierzchni dróg jest to ostrze w formie zębatego dysku mocowanego na wale napędowym do cięcia praktycznie wszystkich materiałów budowlanych, wyrobów ceramicznych i z naturalnego kamienia, prętów zbrojeniowych, blachy, betonu, asfaltu czy cegły. Przy ich pomocy można wykonywać dylatacje, bruzdy pod kable i rury, otwory okienne i drzwiowe oraz cięcia korekcyjne.

Przecinarki pracują zarówno na budowie dróg, autostrad, jak i w szeroko rozumianym budownictwie przemysłowym. Są przydatne w robotach remontowych, niezbędne przy wycinaniu zniszczonych nawierzchni asfaltowych i betonowych, niezastąpione przy wycinaniu dylatacji czy szczelin.

Przecinarki pozwalają szybko, sprawnie i bezpiecznie wycinać uszkodzone nawierzchnie dróg, chodników czy placów składowych. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu operator przecinarki do nawierzchni dróg o napędzie spalinowym to obecnie bardzo poszukiwany zawód, na który jest duże zapotrzebowanie.

Jaki jest cel kursu?

- przygotowanie kursantów do nabycia kwalifikacji do wykonywania zawodu operatora przecinarki do nawierzchni dróg w zakresie III klasy uprawnień (jest tylko jedna klasa na wszystkie przecinarki do nawierzchni dróg),

- przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego, zdawanego przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny.

Jakie kompetencje możemy zdobyć na kursie?

- kurs przygotuje Cię do egzaminu państwowego i do pracy jako pełnoprawnego operatora przecinarki do nawierzchni dróg,

- umiejętność obsługi i pracy przecinarki do nawierzchni dróg,

- umiejętność współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem budowy przy organizacji robót,

- umiejętność organizacji pracy przecinarką do nawierzchni dróg w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych,

- wiedzę w zakresie czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw przecinarek do nawierzchni dróg,

- umiejętność kontrolowania jakości wykonywanych prac,

- umiejętność przestrzegania zasad i przepisów bhp i ppoż,

- umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną i technologiczną,

- wiedzę w zakresie nowoczesnego sprzętu budowlanego.

 Jakie są wymagania, aby zapisać się na kurs?

- ukończone 18 lat,

- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne,

- brak przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu operatora,

- nie jest wymagane prawo jazdy.

Miejsce realizacji kursu: Radzymin

Czas trwania kursu:

- zajęcia teoretyczne - 22 godz.

- zajęcia praktyczne - 14 godz.

Program kursu obejmuje:

- moduł BHP - bezpieczeństwo i higiena pracy,

- moduł specjalistyczny - budowa, obsługa i technologia robót przecinarką do nawierzchni dróg o napędzie spalinowym oraz zajęcia praktyczne.

Organizacja kursu:

Wychodząc na wprost potrzebom uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. Kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Pierwszą z nich jest egzamin praktyczny. Część druga to egzamin teoretyczny. Po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym otrzymuje świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia państwowe do wykonywania pracy operatora przecinarek do nawierzchni dróg o napędzie spalinowym wszystkich typów oraz stosowny wpis w książce operatora.


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

18.05.2024r. godz. 8:00

08.06.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta