Kurs kruszarki

900 zł

Kurs kruszarki (1 z 3)

Centrum szkoleniowe OSK Classic prowadzi zajęcia w zakresie produkcji, sortowania i uszlachetniania kruszyw. Kurs operatora maszyn to możliwość rozwoju swoich umiejętności i możliwości, a także doskonała okazja do poprawienia swojej pozycji na rynku pracy. W atrakcyjnej cenie możesz zdobyć niepowtarzalną szansę na stabilne, dobrze płatne miejsce pracy. Sprawdź, czy rola operatora kruszarki jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Do czego służy kruszarka?

Kruszarka to maszyna do robót ziemnych, służąca do:

 • Produkcji kruszyw poprzez rozbijanie wsadu (skał) na mniejsze elementy.

 • Sortowania materiału pod względem wielkości ziaren.

 • Uszlachetniania kruszyw i nadawania im odpowiednich właściwości.

Wyróżnić można dwie klasy tych urządzeń pod kątem posiadanych uprawnień. W przypadku kruszarek III klasy maksymalna ich wydajność ograniczona jest do 100 t/h. Natomiast uprawnienia II klasy umożliwiają wykonywanie prac na wszystkich typach i wielkościach maszyn do produkcji, sortowania oraz uszlachetniania kruszyw.

Najczęściej w pracy kruszek uczestniczą także ładowarki jednonaczyniowe kl. III (do 20 ton masy eksploatacyjnej) lub kl. I - bez ograniczeń. Służą one do zasilania maszyn do produkcji, sortowania i uszlachetniania kruszyw w początkowy wsad. Operator ładowarek musi zakończyć inny kurs, dostępny także w naszym centrum szkoleniowym.

Obsługa oraz konserwacja kruszarek

Maszyny do produkcji, sortowania oraz uszlachetniania kruszyw pracują w trudnych warunkach, a rozbijane skały najczęściej charakteryzują się bardzo wysoką twardością. Dlatego też obsługa takich maszyn wymaga również wykonywania okresowych przeglądów oraz drobnych prac serwisowych. W trakcie kursu uczestnicy mają do dyspozycji w pełni sprawne kruszarki, na których mogą nauczyć się praktycznych umiejętności, wymaganych przez pracodawców.

Jak wygląda kurs operatora maszyn?

W trakcie kursu każdy uczestnik bierze udział w wykładach teoretycznych, w czasie których poznaje najważniejsze zagadnienia z obsługi maszyny do produkcji, sortowania oraz uszlachetniania materiału sypkiego. Jednak sama książkowa wiedza to zbyt mało, by skutecznie wykonywać swoją pracę. Dlatego też prowadzimy również zajęcia praktyczne. Wszystkie kursy kończy egzamin wewnętrzny. Taki tryb nauki zapewnia zdobycie wymaganych kwalifikacji do obsługi kruszarek.

Zajęcia teoretyczne

Korzystanie z maszyn do produkcji, sortowania i uszlachetniania kruszyw wymaga odpowiednio szerokich podstaw teoretycznych. Umożliwiają one zrozumienie zasad działania poszczególnych podzespołów i ułatwiają podejmowanie prawidłowych decyzji w sytuacjach niestandardowych. Dlatego też przychodząc na zajęcia teoretyczne w OSK Classic poznasz takie zagadnienia jak:

 • Prawidłowa eksploatacja kruszarek w warunkach terenowych.

 • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej dotyczącej kruszarek.

 • Podstawowe informacje z zakresu elektroniki oraz hydrauliki, związane z działaniem maszyn produkujących kruszywa.

 • Budowa i działanie silników spalinowych.

 • Technologia robót przy wytwarzaniu, sortowaniu i uszlachetnianiu kruszyw.

 • Zagadnienia związane z tematem BHP (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy).

Zajęcia prowadzone są w systemie dziennym, wieczorowym oraz weekendowym, aby umożliwić wszystkim kursantom udział na wszystkich wykładach.

Zajęcia praktyczne

Teoria to zbyt mało, by zostać operatorem kruszarek. Równie ważna (a według niektórych nawet ważniejsza) jest praktyka. Z tego powodu druga część szkolenia obejmuje zajęcia na terenie ośrodka przy użyciu sprawnego, nowoczesnego sprzętu do kruszenia. Uzyskane kwalifikacje pozwolą kursantom na podjęcie nowej pracy w roli operatora kruszarek i poradzenie sobie z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę.

Egzamin

Uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu poprzedzone jest krótkim sprawdzeniem wiedzy i umiejętności przez wewnętrzną komisję. Egzamin potwierdza nabycie potrzebnych kwalifikacji. Na jego podstawie nadane zostają uprawnienia operatora kruszarek, potwierdzone szeroko uznawanym certyfikatem.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia z obsługi kruszarek?

Na zajęcia zapraszamy wszystkie osoby, chcące rozwijać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe uprawnienia. Jest to bowiem doskonała okazja do poprawienia swojej pozycji na rynku pracy. Jakie wymagania muszą spełniać kursanci w czasie zgłoszenia się na szkolenia z obsługi kruszarek?

 • Ukończenie 18 lat.

 • Wystarczy Ci wykształcenie podstawowe. Wszystkie potrzebne informacje poznasz w czasie zajęć teoretycznych.

 • Posiadanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy przy kruszarkach.

W czasie zapisów nie ma innych ograniczeń co do wieku czy płci. Każdy może przejść szkolenie w OSK Classic i zyskać nowe kwalifikacje.

Czy warto zapisać się na kurs?

Każde działanie, zwiększające posiadane umiejętności, potwierdzone ponadto uznawanym certyfikatem, jest inwestycją we własną przyszłość. Dziś rynek pracy wydaje się być mocno nasycony, jednak nadal nie jest łatwo o dobrą i stabilną pracę. Posiadanie unikatowych uprawnień znacząco zwiększa Twoją wartość w oczach potencjalnych pracodawców.

Cena kursu to jedynie 900 zł. Obejmuje ona wykłady teoretyczne, zajęcia praktyczne, egzamin oraz wydanie certyfikatu potwierdzającego zakończenie kursu. Nie jest to duży koszt, biorąc pod uwagę możliwe do osiągnięcia zarobki. Operatorzy ciężkich urządzeń budowlanych i drogowych mogą liczyć na pensje od 4 500 zł do nawet 7 200 zł. Zatem poniesiony wydatek szybko zwróci się w postaci większych i, co ważniejsze, stabilnych przelewach na Twoje konto.

Bezpieczna i skuteczna praca na kruszarce

Wykonanie szkolenia na operatora kruszarek zwiększa kompetencje pracowników. Dzięki temu mogą oni pracować z większą wydajnością, a jednocześnie lepiej zadbają o użytkowane kruszarki. Regularne zajęcia z BHP to podstawa bezpiecznej pracy. Jeśli chcesz, by Twoi pracownicy wykorzystali w pełni swój potencjał, zgłoś ich do naszego kursu. W przypadku zajęć organizowanych dla dużych grup możliwe jest ustalenie indywidualnych terminów oraz dodatkowych zniżek. Sprawdź naszą ofertę już teraz!


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

22.06.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta