1200 zł

KURS RUSZTOWANIA MONTAŻOWO- BUDOWLANE METALOWE

 

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna, nie tylko pod względem kondycji fizycznej pracownika, ale także ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Jest również pracą bardzo odpowiedzialną. Pracujemy maszynami ważącymi kilka lub nawet kilkadziesiąt ton wartymi setki tysięcy złotych, stąd w branży budowlanej można liczyć na dobre wynagrodzenie. Ostatnia pandemia pokazała również, że w tej branży nawet w czasie lockdownu nie ma przestojów, dlatego jeśli lubisz wyzwania, chcesz mieć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie - to jest to praca dla Ciebie.

Ośrodek Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn Budowlanych CLASSIC w Radzyminie to lider szkoleń w okolicach Warszawy. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm w Twojej branży. Posiadamy maszyny takich producentów jak: Caterpillar, Volvo, JCB, Komatsu, New Holland, Liebher. Co miesiąc wypuszczamy po pozytywnym wyniku egzaminu państwowego wielu nowych operatorów maszyn budowlanych.

Cena kursu u nas obejmuje:

- koszty kursu: tj. wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi oraz zajęcia praktyczne,

- opłatę egzaminacyjną: egzamin państwowy, świadecwo, książkę operatora,

- serwis kawowy.

Dlaczego kurs na operatora rusztowań budowlano - montażowych metalowych?

Rusztowania są niezbędnym elementem placu budowy, zarówno przy realizacji nowych budynków, jak i przy renowacjach. Dzięki nim można wykonywać wszelkie roboty budowlane na wysokości takie jak: tynkarskie, malarskie, dekarskie czy ociepleniowe. Rusztowania elewacyjne zapewniają swobodny i bezpieczny dostęp do dużych powierzchni ścian, znajdujących się na znacznych wysokościach tj. do ok. 80 metrów. W nowoczesnych, wysokich budynkach rusztowania mają często skomplikowany i niepowtarzalny kształt i konstrukcję nośną.

Poza robotami elewacyjnymi stosowane są one także jako konstrukcje różnego rodzaju estrad, trybun czy reklam. Rusztowania stosuje się także w robotach przemysłowych, głównie przy remontach i renowacjach turbin lub kotłów energetycznych, taśmociągów itp. Często montowane są na kominach, przy zbiornikach, a także wewnątrz lub na zewnątrz budowanych i remontowanych hal fabrycznych, statków itp. 

Montażysta rusztowań budowlano - montażowych metalowych to obecnie bardzo poszukiwany zawód, na który jest duże zapotrzebowanie w branży budowlanej i remontowej.

Jaki jest cel kursu?

- przygotowanie kursantów do nabycia kwalifikacji do wykonywania montażu i demontażu rusztowań budowlano - montażowych metalowych. Są to uprawnienia bez klasy na wszystkie rusztowania metalowe, bez względu na wysokość konstrukcji.

- przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego, zdawanego przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Jakie kompetencje możemy zdobyć na kursie?

- kurs przygotuje Cię do egzaminu państwowego i do pracy jako pełnoprawnego montażystę rusztowań budowlano - montażowych metalowych,

- umiejętność współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem budowy przy organizacji robót,

- umiejętność organizacji pracy montażu i demontażu rusztowań budowlano - montażowych metalowych w różnych warunkach  atmosferycznych,

- wiedzę w zakresie czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw rusztowań,

- umiejętność kontrolowania jakości wykonywanych prac,

- umiejętność przestrzegania zasad i przepisów bhp i ppoż,

- umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną i technologiczną,

- wiedzę w zakresie nowoczesnego sprzętu budowlanego.

 Jakie są wymagania, aby zapisać się na kurs?

- ukończone 18 lat,

- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne,

- brak przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu operatora,

- nie jest wymagane prawo jazdy.

Miejsce realizacji kursu: Radzymin

Czas trwania kursu:

- zajęcia teoretyczne - 40 godz.

- zajęcia praktyczne - 40 godz.

Program kursu obejmuje:

- moduł BHP - bezpieczeństwo i higiena pracy,

- moduł specjalistyczny - budowa, obsługa i technologia montażu i demontażu rusztowań budowlano - montażowych metalowych oraz zajęcia praktyczne.

Organizacja kursu:

Wychodząc na wprost potrzebom uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Pierwszą z nich jest egzamin praktyczny. Część druga to egzamin teoretyczny. Po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym otrzymuje świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia państwowe do wykonywania pracy jako montażysta rusztowań budowlano - montażowych metalowych wszystkich typów oraz stosowny wpis w książce operatora.


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

11.02.2023 r. godz. 8:00

18.02.2023 r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta