Kurs rusztowania

1300 zł

Kurs rusztowania (1 z 9)

Kurs montera rusztowań

RUSZTOWANIA MONTAŻOWO- BUDOWLANE METALOWE

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna, nie tylko pod względem kondycji fizycznej pracownika, ale także ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Jest również pracą bardzo odpowiedzialną. Montaż rusztowań i demontaż rusztowań obywa się na wysokościach nawet do 100 metrów, stąd w branży budowlanej można liczyć na dobre wynagrodzenie. Ostatnia pandemia pokazała również, że nawet przy montażu rusztowań nie ma przestojów, dlatego jeśli lubisz wyzwania, chcesz mieć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie - to jest to praca dla Ciebie, ale najpierw musisz odbyć kurs montera rusztowań.

Kim jesteśmy:

Ośrodek Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn Budowlanych CLASSIC w Radzyminie to lider szkoleń w okolicach Warszawy. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm w Twojej branży. Jesteśmy w dziedzinie szkolenia akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. W naszym ośrodku egzaminy państwowe odbywają się praktycznie co miesiąc. Po zdanym egzaminie wypuszczamy wielu nowych monterów rusztowań.

Nasze maszyny:

Posiadamy rusztowania firmy Delta i inne maszyny budowlane do robót ziemnych takich producentów jak: Caterpillar, Volvo, JCB, Komatsu, New Holland, Liebher. Rusztowanie DELTA 70 to jeden z najpopularniejszych systemów rusztowań fasadowych w Polsce. Podstawowym elementem nośnym rusztowań DELTA 70 są zamknięte ramy pionowe o szerokości 0,70 m.

Cena kursu u nas obejmuje:

- koszty kursu montera rusztowań: tj. zajęcia teoretyczne wraz z materiałami szkoleniowymi oraz zajęcia praktyczne,

- serwis kawowy.

Dlaczego kurs na operatora rusztowań budowlano - montażowych metalowych?

- Rusztowania są niezbędnym elementem placu budowy, zarówno przy realizacji nowych budynków, jak i przy renowacjach. Dzięki nim można wykonywać wszelkie roboty budowlane na wysokości takie jak: roboty tynkarskie, malarskie, dekarskie czy roboty ociepleniowe. Rusztowania elewacyjne zapewniają swobodny i bezpieczny dostęp do dużych powierzchni ścian, znajdujących się na znacznych wysokościach tj. do ok. 80 metrów. W nowoczesnych, wysokich budynkach rusztowania mają często skomplikowany i niepowtarzalny kształt i konstrukcję nośną.

- Poza robotami elewacyjnymi stosowane są one także jako konstrukcje różnego rodzaju estrad, trybun czy reklam. Rusztowania stosuje się także w robotach przemysłowych, głównie przy remontach i renowacjach turbin lub kotłów energetycznych, taśmociągów, itp. Często montowane są na kominach, przy zbiornikach, a także wewnątrz lub na zewnątrz budowanych i remontowanych hal fabrycznych, statków, itp. 

- Różnorodne rozwiązania projektowe budynków przekładają się na bardzo szeroki zakres robót wykonywanych przy zastosowaniu rusztowań. Właśnie ten fakt decyduje o zapotrzebowaniu i popularności, jakimi cieszą się usługi specjalistów od montażu rusztowań i w tej sytuacji kurs montera rusztowań.

- Montażysta rusztowań budowlanych metalowych to obecnie bardzo poszukiwany zawód, na który jest duże zapotrzebowanie w branży budowlanej i remontowej. Zarobki montera rusztowań budowlano-montażowych będą na pewno satysfakcjonujące.

- Jeżeli nie mają Państwo lęku wysokości, zatrudnienie w charakterze montera rusztowań może być ciekawą, pełną wyzwań alternatywą pracą dla obecnie wykonywanego zawodu.

- Co trzeba zrobić, by związać się z tą ścieżką zawodową? Zapisać się na kurs montera rusztowań uzyskać stosowne uprawnienia montera rusztowań.

Jaki jest cel kursu?

- przygotowanie kursantów do nabycia kwalifikacji do wykonywania montażu i demontażu rusztowań budowlano-montażowych metalowych. Są to uprawnienia bez klasy na wszystkie rusztowania metalowe, bez względu na wysokość konstrukcji.

- przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego, zdawanego przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny.

Jakie kompetencje możemy zdobyć na kursie montera rusztowań?

- kurs montera rusztowań przygotuje Cię do egzaminu państwowego i do pracy jako pełnoprawnego montażystę rusztowań budowlanych metalowych,

- umiejętność współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem budowy przy organizacji robót,

- umiejętność organizacji pracy montażu i demontażu rusztowań metalowych w różnych warunkach  atmosferycznych,

- wiedzę w zakresie czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw rusztowań,

- umiejętność kontrolowania jakości wykonywanych prac,

- umiejętność przestrzegania zasad i przepisów bhp i ppoż,

- umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną i technologiczną,

- wiedzę w zakresie nowoczesnego sprzętu budowlanego.

 Jakie są wymagania, aby zapisać się na kurs?

- ukończone 18 lat,

- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne,

- brak przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu operatora,

Miejsce realizacji kursu: Radzymin

Czas trwania kursu:

- zajęcia teoretyczne - 40 godz.

- zajęcia praktyczne - 40 godz.

Program kursu obejmuje:

- moduł BHP - bezpieczeństwo i higiena pracy,

- moduł specjalistyczny - budowa, obsługa i technologia montażu i demontażu rusztowań budowlano - montażowych metalowych oraz zajęcia praktyczne.

Organizacja kursu:

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. Kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Pierwszą z nich jest egzamin praktyczny. Część druga to egzamin teoretyczny. Po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym otrzymuje się świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia montera rusztowań budowlanych  metalowych wszystkich typów oraz stosowny wpis w książce operatora. Zdobyte uprawnienia są uprawnieniami państwowymi i uprawniają do wykonywania zawodu monter rusztowań metalowych budowlanych.

 

 


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

18.05.2024r. godz. 8:00

08.06.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta