Kurs pompy do mieszanki betonowej

1400 zł

Kurs pompy do mieszanki betonowej (1 z 1)

Kurs pompy do mieszanki betonowej

POMPY DO MIESZANKI BETONOWEJ III KLASA WSZYSTKIE TYPY

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna, nie tylko pod względem kondycji fizycznej pracownika, ale także ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Jest również pracą bardzo odpowiedzialną. Pompy do betonu ewoluują w kierunku wyższych klas wydajności i dłuższych wysięgników. Wysięgniki stopniowo zmieniały się z typowych rozwiązań o długości około 36 metrów do wariantów o długości 42–45 m. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się pompy z wysięgnikami mierzącymi 47–56 m, a nawet więcej, stąd w branży budowlanej można liczyć na dobre wynagrodzenie. Ostatnia pandemia pokazała również, że w tej branży nie ma przestojów, dlatego jeśli lubisz wyzwania, chcesz mieć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie - to jest to praca dla Ciebie.

Kim jesteśmy:

Ośrodek Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn Budowlanych CLASSIC w Radzyminie to lider szkoleń w okolicach Warszawy. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm w Twojej branży. Jesteśmy w dziedzinie szkolenia akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. W naszym ośrodku egzaminy państwowe odbywają się praktycznie co miesiąc. Po zdanym egzaminie wypuszczamy wielu nowych operatorów pomp do podawania betonu w zakresie III klasy uprawnień.

Nasze maszyny:

Do szkolenia wynajmujemy pompy do podawania betonu takich producentów jak: Cifa, Mecbo, Putzmeister, Sermac, Schwing lub Liebherr na podwoziach takich marek jak: Mercedez-Benz, Volvo, Scania lub Renault.

Cena kursu u nas obejmuje:

- koszty kursu: tj. zajęcia teoretyczne wraz materiałami szkoleniowymi otrzymywanymi w dniu rozpoczęcia kursu oraz zajęcia praktyczne,

- serwis kawowy dla uczestników szkolenia.

Dlaczego kurs na operatora pompy do mieszanki betonowej?

- Pompy do mieszanki betonowej to maszyny zaliczane do grupy maszyn różnych i innych urządzeń technicznych.

- Pompy do mieszanki betonowej za pomocą których realizowane jest pompowanie półpłynnej masy betonowej odbywa się w miejscu o ograniczonym lub utrudnionym dostępie i do dość dużej wysokości.

- Większość pomp do mieszanki betonowej zainstalowana jest na podwoziach samochodowych, ale występują również pompy stacjonarne.

- Pompy do mieszanki betonowej mają głównie zastosowanie przy budowie domów, mostów, wiaduktów, dużych budynków, przy betonowaniu szalunków, przy pracach renowacyjnych i podczas prac przy wykopach, ponieważ mogą szybko pompować dużo betonu.

- Transport betonu w pompie do mieszanek betonowych jest realizowany hydraulicznie lub pneumatycznie. Pompy do mieszanki betonowej najczęściej współpracują z tzw. "gruszkami" czyli betoniarkami służącymi do mieszania i transportu betonu.

- Operator pompy do mieszanki betonowej to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie w branży budowlanej i drogowej ze względu na budowę dużej ilości dróg i autostrad, a także ze względu na ich konserwację.

- Zarobki operatora pompy do mieszanki betonowej będą na pewno satysfakcjonujące.

- Co trzeba zrobić, by związać się z tą ścieżką zawodową? Zapisać się na kurs operatora pompy do mieszanki betonowej i zdobyć stosowne uprawnienia.

Jaki jest cel kursu?

- zapoznanie przyszłego operatora pomp do mieszanki betonowej w ramach kursu podstawowego w części teoretycznej z takimi dziedzinami jak: obsługa maszyn roboczych zajęcia specjalistyczne czyli ogólna budowa pompy do mieszanki betonowej i technologia robót wykonywanymi pompami do mieszanek betonowych oraz z przepisami w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy,

- przygotowanie uczestników szkolenia do nabycia kwalifikacji do wykonywania zawodu operatora pomp do mieszanki betonowych w zakresie III klasy uprawnień (jest tylko jedna klasa na wszystkie pompy do mieszanek betonowych),

- przygotowanie kursantów do egzaminu państwowego, zdawanego przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny.

Kurs umożliwia zdobycie kompetencji w zakresie:

- umiejętność obsługi i pracy pompą do mieszanki betonowej,

- kurs przygotuje Cię do egzaminu państwowego i do pracy jako pełnoprawnego operatora pomp do mieszanki betonowej,

- umiejętność współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem budowy przy organizacji robót,

- umiejętność organizacji pracy pompą do mieszanek betonowych w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych,

- wiedzę w zakresie czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw pomp do mieszanek betonowych,

- umiejętność kontrolowania jakości wykonywanych prac,

- umiejętność przestrzegania zasad i przepisów bhp i ppoż,

- umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną i technologiczną,

- wiedzę w zakresie nowoczesnego sprzętu budowlanego.

 Jakie są wymagania, aby zapisać się na kurs?

- ukończone 18 lat,

- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne,

- brak przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu operatora,

- na kurs nie jest wymagane prawo jazdy (ponieważ pompa jest na podwoziu samochodu ciężarowego do jazdy wymagane jest prawo jazdy kat. C).

Miejsce realizacji kursu: Radzymin

Czas trwania kursu:

Klasa III

- zajęcia teoretyczne - 50 godz.

- zajęcia praktyczne - 28 godz.

Program kursu podstawowego obejmuje (klasa III):

- moduł BHP - bezpieczeństwo i higiena pracy,

- moduł użytkowanie i obsługa maszyn roboczych,

- moduł specjalistyczny - budowa, obsługa i technologia robót pompą do mieszanek betonowych oraz zajęcia praktyczne.

Organizacja kursu:

- wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym

- zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny,

- kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Pierwszą z nich jest egzamin praktyczny. Po zdanym egzaminie praktycznym następuje egzamin teoretyczny. Egzamin praktyczny odbywa się na naszym placu,

- po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym otrzymuje się świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia państwowe do wykonywania pracy operatora pomp do mieszanek betonowych wszystkich typów oraz stosowny wpis w książce operatora.

- wpłaty za kurs operator pompy może dokonać gotówką w biurze (dopuszczamy w ratach) lub przelewem.

Najbliższy termin kursu:

Szczegółowe informacje na temat najbliższego terminu na naszej stronie głównej w zakładce cennik lub tel. 506 506 822, 506 506 910.

Galeria:

 

 

 

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

27.07.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta