2500 zł

Kurs na prawo jazdy kat. B przeznaczony jest dla osób chcących zdobyć uprawnienia do kierowania autem. Posiadanie uprawnień kat. B znacznie zwiększy Twoje możliwości na rynku pracy! Naszym zadaniem jest przygotować Cię do samodzielnej i bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym oraz do zdania egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Kurs na prawo jazdy kategorii B kończy się egzaminem państwowym. Zdanie egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) jest podstawą do wydania uprawnień do kierowania pojazdami. Prawo jazdy kat. B  upoważnia do prowadzenia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, z wyłączeniem autobusów oraz motocykli.

Posiadając uprawnienia kat. B możesz prowadzić także :

- samochód osobowy z przyczepką lekką (której masa całkowita nie przekracza 750 kg),

- motocyklem o pojemności silnika nie przekraczającej 125cm³ oraz mocy nie przekraczającej 11 kw. Pod warunkiem, że posiadasz prawo jazdy kat. B przez minimum 3 lata,

- motorowerem, czyli pojazdem o pojemności silnika nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h,

- czterokołowcem lekkim, czyli np. quadem o maksymalnej prędkości 45 km/h i masie nieprzekraczającej 350 kg,

- czterokołowcem - tj. pojazdem samochodowym przeznaczonym do przewozu osób i ładunków o dopuszczalnej masie całkowitej do 400 kg (służącym do przewozu osób) i do 550 kg (służącym do przewozu rzeczy),

- ciągnikiem.

W trakcie trwania kursu nasi doświadczeni instruktorzy przygotują Cię, nie tylko do zdania egzaminu państwowego, ale także do pewnej jazdy w ruchu drogowym. Kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Zanim jednak przystąpisz do kursu, należy spełnić określone wymagania:

- ukończone minimum 17 lat i 9 miesięcy,

- posiadanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do kierowania pojazdem.

- posiadanie profilu Kandydata na Kierowcę – PKK.

Badanie lekarskie o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów przeprowadzane są w OSK Classic. Współpracujemy wyłącznie z wykwalifikowanymi specjalistami w tej dziedzinie, posiadającymi uprawnienia zgodne z ustawą osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Numer PKK – jak uzyskać?

Profil Kandydata na Kierowcę generowany jest przez Starostwo Powiatowe (odpowiednie dla miejsca zamieszkania przyszłego kierowcy). Z zaświadczeniem lekarskim należy udać się do Wydziału Komunikacji oraz złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Do wypełnionego wniosku dołączyć należy fotografię odpowiednią do prawa jazdy. Więcej informacji na ten temat, znaleźć można tu: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-prawo-jazdy. Dopiero z numerem PKK możesz zapisać się na kurs nauki jazdy kat. B.

 Kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje:

- szkolenie teoretyczne,

- szkolenie praktyczne,

- niezbędne materiały dydaktyczne (podręcznik + CD),

- egzamin wewnętrzny (teoretyczny i praktyczny).

Jeśli wolisz, bądź nie masz możliwości odbycia kursu teoretycznego stacjonarnie, nic straconego. Możesz zrobić to nie wychodząc z domu, ONLINE. Zaś zajęcia praktyczne przeprowadzamy na pojazdach FIAT GRANDE PUNTO EVO oraz HYUNDAI I20 – identycznych jak na egzaminie państwowym.


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

Piątek, 24 kwietnia 2020

od 18:30 do 20:30

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta