Kurs ładowarki teleskopowe

1000 zł

Kurs ładowarki teleskopowe (1 z 2)

KURS OPERATORA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH PODNOŚNIKOWYCH Z MECHANICZNYM NAPĘDEM PODNOSZENIA Z WYSIĘGNIKIEM ORAZ WÓZKÓW Z OSOBĄ OBSŁUGUJĄCĄ PODNOSZONĄ WRAZ Z ŁADUNKIEM (I WJO)

Opis i cel kursu

Przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej obsługi wózków potocznie nazywanych ładowarką teleskopową lub teleskoperem. Najpopularniejszymi producentami wyżej wymienionych urządzeń są Manitou, Caterpillar, JCB czy Merlo. Coraz częściej przez swoje wszechstronne zastosowanie urządzenia wykorzystywane są przez firmy budowlane, tartaki, przy wycince drzew, w rolnictwie, przez firmy instalujące konstrukcje stalowe oraz budujące drogi, wiadukcy, kaskady czy też mosty. Poprzez wymienny osprzęt maszyna zastępuje wózek widłowy, ładowarkę, żurawia lub podest ruchomy. Na końcu wysięgnika możemy zainstalować widły, łyżkę, kosz do podnoszenia ludzi, hak, chwytaki, wciągarkę i wiele innych osprzętów. Możemy również obsługiwać ładowarki teleskopowe obrotowe tzw. ROTO. Uzyskując uprawnienia uprawnienia w tej kategorii można również obsługiwać wózki z operatorem podnoszonym do góry wraz z ładunkiem, które jest coraz częściej wykorzystywanych na magazynach wysokiego składowania oraz wszystkie wózki widłowe wykorzystywane do przemieszczania ładunków na paletach transportowych (w magazynach, sklepach, składach budowlanych i firmach produkcyjnych). Szkolenie kończy się egzaminem państwowym nadającym uprawnienia do obsługi wszystkich, bez żadnych wyjątków, wózków podnośnikowych, włącznie z wysokim składem bez ograniczeń wysokości podnoszenia zasilanych silnikami spalinowymi (LPG i olejem napędowym) i elektrycznymi, bez względu na sposób kierowania wózkiem - z miejscem dla kierowcy, z podestem, prowadzonych czy zdalnie sterowanych.

Wymagania:

-ukończone 18 lat
-wykształcenie co najmniej podstawowe

Egzamin państwowy:

Kurs operatora wózków jezdniowych podnośnikowych kończy się egzaminem kwalifikacyjnym prowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego na terenie Ośrodka Szkolenia Kierowców CLASSIC.

Egzamin składa się z:

-Części teoretycznej, przeprowadzanej w formie pisemnej w postaci testu składającego się z 15 pytań, na które trzeba odpowiedzieć w ciągu 30 minut. W każdym z 15 pytań należy wybrać 1 poprawną odpowiedź z 4 dostępnych. Poprawna odpowiedź na 11 pytań zalicza egzamin z wynikiem pozytywnym.

-Części praktycznej polegającej na sprawdzeniu umiejętności w zakresie obsługi urządzenia.

UWAGA! Uprawnienia wydawane przez UDT są terminowe. Zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózków jezdniowych z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem jest wydawane na 5 lat.

Na szkoleniu dowiesz się jak przedłużyć ważność uprawnienia !!!


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

05.12.2024r. godz. 08:00

Egzamin 20.12.2024r.

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta