Kurs zagęszczarki i ubijaki wibracyjne

400 zł

Kurs zagęszczarki i ubijaki wibracyjne (1 z 1)

Poszukujesz dobrze płatnej pracy w sektorze budowlanym? Szkolenie z obsługi zagęszczarek oraz ubijaków wibracyjnych to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Zajęcia praktyczne i teoretyczne przygotują Cię do przejścia egzaminu państwowego, kończącego kurs, natomiast uzyskany certyfikat, w połączeniu z nabytymi umiejętnościami, stanowi mocną kartę przetargową na rynku pracy. Nie zwlekaj i skorzystaj ze swojej szansy już dzisiaj!

Czym jest kurs obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych?

Zagęszczarki i ubijaki wibracyjne wykorzystywane są w pracach przeprowadzanych na gruncie. Najczęściej związane są one z kształtowaniem terenu krajobrazowego lub tworzeniem ciągów ruchu: dróg, chodników, ścieżek i przejść. Urządzenia te pozwalają ubić i zagęścić podłoże pod układanie kostki brukowej, płyt betonowych oraz asfaltu. Operator zagęszczarek musi nie tylko ocenić jakość wykonanej pracy, ale również zadbać o prawidłową eksploatację i przeglądy maszyn, które obsługuje. Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie, że zakończył kurs.

Przebieg kursu na zagęszczarki i ubijaki wibracyjne

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Ukończeniu kursu towarzyszy egzamin państwowy. Dopiero po jego pozytywnym zakończeniu, uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie oraz uprawnienia operatora zagęszczarek i ubijaków. Jak wyglądają u nas tego typu kursy?

Zajęcia teoretyczne

Celem szkolenia jest przekazanie niezbędnej wiedzy z zakresu obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Materiały szkoleniowe, przygotowane dla wszystkich uczestników kursu, obejmują takie tematy jak:

  • Obsługa zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Podstawowe zasady eksploatacyjne. Dokumentacja: odczytywanie i korzystanie z niej na potrzeby napraw.

  • Zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, szczególnie w zakresie wpływu hałasu i wibracji na zdrowie pracowników. Sposoby radzenia sobie z tymi aspektami.

  • Nauka kontrolowania jakości wykonywanych prac oraz wiedza o procesach zachodzących w gruncie w czasie jego zagęszczania.

  • Współpraca z pracownikami odpowiedzialnymi na kładzenie kostki brukowej, asfaltu lub innej nawierzchni.

Część teoretyczną, trwającą 34 godziny, kończymy testem sprawdzającym zdobytą wiedzę. Jego celem jest przygotowanie uczestników kursu do części praktycznej.

Zajęcia praktyczne

Dla wszystkich uczestników szkolenia przygotowaliśmy także zajęcia praktyczne, trwające 10 godzin, na placu manewrowym OSK CLASSIC. Etap ten służy do nabycia kwalifikacji praktycznych w zakresie obsługiwania zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych. Oprócz obsługi maszyn zdobędziesz też niezbędną wiedzę przy wykonywaniu przeglądów,

Szkolenie a egzamin państwowy

Ukończeniu kursu towarzyszy egzamin państwowy, zdawany przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny. Podzielony jest ona na dwa etapy: egzaminu praktycznego, odbywającego się na placu, a po jego pozytywnym zaliczeniu: części teoretycznej, realizowanej w formie ustnej przed Komisją. Pozytywne zdanie całego egzaminu skutkuje nadaniem certyfikatu w zakresie III klasy uprawnień. Obejmuje on wszystkie typy urządzeń i maszyn, takie jak zagęszczarki i ubijaki wibracyjne. Cały kurs i egzamin odbywa się na terenie ośrodka OSK CLASSIC.

Kto może przyjść na kursy na operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych?

Interesuje Cię praca przy budowie, kładzeniu kostki brukowej oraz innych pracach związanych z gruntem? Jesteś na dobrej drodze, by zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Wystarczy zapisać się na kurs na zagęszczarki i ubijaki wibracyjne. Jakie wymagania musisz spełniać?

  • Skończyć kalendarzowo 18 lat.

  • Posiadać wykształcenie przynajmniej na poziomie podstawowym.

  • Posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań na pracę z użyciem zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych.

Szkolenie oraz nabyte w czasie kursu umiejętności pozwolą Ci na bezpieczną pracę zagęszczarkami, z poszanowaniem zasad BHP. Kurs kończy się zdobyciem uprawnień oraz certyfikatu, który ułatwi znalezienie Ci dobrze płatnej pracy.

Kiedy można wziąć udział w szkoleniu z zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych?

Kurs na operatora zagęszczarek i ubijaków dostępny jest dla wszystkich w OSK CLASSIC. Terminy kursów podawane są na bieżąco na naszej stronie internetowej. W przypadku zajęć dla większych grup uczestników możliwe jest wyznaczenie indywidualnego terminu, dogodnego dla wszystkich stron. W zależności od potrzeb uczestników możliwe jest prowadzenie szkolenia w kilku wersjach:

  • W trybie całodziennym zajęcia są skondensowane w krótkim czasie, dzięki czemu kurs szybko kończy się uzyskaniem uprawnień.

  • Tryb popołudniowy umożliwia przejście wszystkich zajęć bez rezygnowania ze swojej pracy. Sprawdza się u osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje i poszukiwać nowej, lepiej płatnej pracy.

  • Tryb weekendowy to szkolenie odbywające się w dni wolne od pracy.

Każdy kurs kończy się egzaminem państwowym oraz uzyskaniem certyfikatu, potwierdzającego możliwość pracy jako operator zagęszczarek.

Cena kursu uzależniona jest od ilości uczestników oraz wybranego trybu prowadzenia zajęć. Kurs dla pojedynczej osoby, w przewidzianym przez nas terminie, kosztuje około 400 zł. Natomiast przy zapisaniu całej grupy i ustaleniu indywidualnych warunków, cena podlega negocjacji.

Dlaczego warto wybrać kurs z OSK CLASSIC?

Dlaczego nasze kursy są optymalnym wyborem dla Ciebie? Kurs na operatora zagęszczarek i ubijaków nie jest jedyną dostępną u nas opcją. W naszej ofercie jest niejedno ciekawe szkolenie, które może podnieść kompetencje załogi Twojej firmy. Jednak szkolenie oraz nabyte umiejętności teoretyczne i praktyczne to nie wszystko. Do każdego kursu wydawane są certyfikaty oraz uprawnienia, nadawane przez organy państwowe.

Każdy kurs obejmuje też sekcję pytań i odpowiedzi, dzięki czemu każdy uczestnik może rozwiać wszelkie wątpliwości. Nasze szkolenie rekomendowane jest również przez naszych dotychczasowych uczestników. Kurs na ubijaki wibracyjne cieszy się szczególnie dużą popularnością - może i Ty będziesz chętny, by wziąć w nim udział.

 
Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

18.05.2024r. godz. 8:00

08.06.2024r. godz. 8:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta